Якщо Ви вважаєте, що особисто і безпосередньо є жертвою порушення Україною одного або кількох основних Ваших прав - то Ви можете звернутися до Європейського суду з прав людини за їх захистом.
З моменту вступу України до Ради Європи громадяни нашої держави отримали можливості щодо захисту власних прав і свобод не лише на національному рівні, а й за допомогою існуючих міжнародних організацій.
3 листопада 1998 р. у Страсбурзі відбулася офіційна церемонія інавгурації нового єдиного Європейського суду з прав людини. Новий Європейський суд з прав людини замінив, відповідно до Протоколу № 11 до Європейської конвенції з прав людини (набув чинності 1 листопада 1998 року), контрольні органи цієї Конвенції - Європейську комісію з прав людини та Європейський суд з прав людини.
На даний час Європейський суд з прав людини є єдиним у світі міжнародним судом, в який особа може звертатися зі скаргою на державу щодо порушення прав людини. Суд, діяльність якого визначена Протоколом
... Читати далі »
Усі ми – споживачі, незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади, оскільки протягом життя споживаємо товари й послуги і платимо за них. Людина народжується – і вже стає споживачем медичних послуг, вмирає – ритуальних. Тому кожен повинен знати, на що має право і на що може розраховувати.
Зрештою, у статті 42 Конституції України зазначено: «Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів».
Захист споживчих прав – це складова частина захисту прав людини. У державах із розвиненою економікою споживач здійснює керівну функцію на споживчому ринку. А це можливо лише за активної життєвої позиції кожного громадянина країни та підтримки з боку держави.
Кожна особа (споживач) під час придбання, замовленн
... Читати далі »
«За 10 хвилин після початку процедури у кабінеті щось почало гриміти, падати. Я зайшов туди. Наталя билася в конвульсіях на підлозі. Гінеколог покликала іншого лікаря, а сама давала дружині нюхати нашатир. Що таке покликати лікаря? Це хтось пішов на другий поверх, знайшов там когось, там узяли ліки, спустилися. Це зайняло не одну хвилину, а десь до п’яти. Коли він прийшов, то сам був у щоці, навіть не міг влучити шприцом у ампулу якихось ліків. Що кололи — не знаю. Судоми тоді вже були не такі різкі. Як би це сьогодні не звучало, на той момент уже було ясно, що нічого хорошого не буде...»
Дмитро Кравчук залишився один із двома маленькими дітьми: дворічним Матвієм та трирічною Уляною. На прийомі у гінеколога його молодій дружині Наталі зробили укол лідокаїну. За десять хвилин 27-річна жінка померла.
Дмитро налаштований покарати винних у смерті дру
... Читати далі »
Що Ви можете зробити, щоб зупинити гучне будівництво/кафе/ремонт по сусідству з Вами? Після кількох непростих спроб зробити це самим, активісти "Свідомо" склали поради, як діяти або уникнути помилок при проведенні ремонту.
Шуміти заборонено
Голосно шуміти, співати, слухати музику або кричати з 22 до 8 ранку у житлових будинках чи гуртожитках заборонено. Основний документ, який захищає вас від нічного шуму, – Правила користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями. Ці ж правила забороняють проводити голосний ремонт у робочі з двадцять першої до восьмої години, а у святкові і вихідні - цілодобово.
Якщо людина, що робить ремонт, домовляється з сусідами (мова йде про прилеглі квартири), вона може проводити ремонт і у вихідні. Шум не має перевищувати санітарних норм: вдень – 55 децибел, вночі - 45 дБА. Для
... Читати далі »
О пів на восьму ранку до відомої журналістки Олени Білозерської прийшло четверо міліціонерів - обшукати її помешкання. З ними було двоє понятих: молодих студентів юрфаку, які нібито прогулювалися тихим провулком. Міліціонери навіть не дозволили журналістці зателефонувати адвокату: вона встигла лиш «маякнути». Причина обшуку: розміщення на сайті агентства "Поряд з вами" посилання на Youtube на ролик про спробу підпалу одного з київських офісів Партії регіонів.
Дивує? Чи навпаки, були жертвою візитів міліціонерів додому? Насправді, Ви маєте право не впускати правоохоронців до власного будинку, якщо вони не мають судового рішення. Як діяти? 1. Якщо до Вас у двері дзвонить особа в міліцейській формі, не відкривайте одразу двері. Це право Вам гарантується статтею 30 Конституції України. Кожному гарантується недоторканність жи
... Читати далі »
Збираєтеся роздавати листівки? На акцію протесту, мітинг? Або може доводилося вживати алкогольні напої чи палити в громадських місцях? Навіть якщо ви цього не робите, у вас є шанс бути затриманим міліцією або потрапити під загрозу затримання.
Студент Ігор Індило за день до свого 20-ліття був неправомірно затриманий дільничним у своєму ж гуртожитку. 17 травня 2010 року він помер від отриманої травми у Шевченківському райуправлінні міліції. Як він отримав травму - досі достеменно не встановлено, справу передано до суду.
Якби Ігор знав, що поза своїм робочим часом співробітник міліції не може його затримувати і наполіг на дотриманні законодавства, невідомо, чи закінчилося б усе так трагічно.
Як з вами має спілкуватись міліціонер?
Обов'язок міліції - забезпечення безпеки громадян і громадського порядку. Про це сказано у статті 10 Закону
... Читати далі »
Користувачі інтернету дали йому прізвисько "інспектор Дулін" за жест, показаний прямо в камеру водія. ДАІшник з Вінницької області Роман Слободянюк втратив роботу через свою нахабну поведінку, а цей ролик на Youtube подивилися 180 тисяч користувачів:
Оприлюднили і розкрутили це відео активісти проекту "Дорожній контроль" та його керівник - Ростислав Шапошніков. Для нього боротьба
... Читати далі »
«Свідомо» довідалося, чи мають право охоронці торгових центрів обшукувати Вас, змушувати залишати речі в камерах схову і що робити у таких випадках.
Якщо охоронець - з Державної служби охорони
Хто такі охоронці?
Юридично, охоронці у супермаркетах – ніхто. Спеціального закону, який би якось регулював їхню роботу, немає.
Але магазин може взяти на охорону працівників органів Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ. Вони мають значно більшi права під час виконання службових обов'язків і прирівнюються до працівників правоохоронних органів. За статтею 264 Кодексу України про адміністративні правопорушення, «обшукувати» Вас мають право саме вони – Служба безпеки, Збройні сили, міліція, митники і прикордонники.
Такі охоронці мають бути у формі, з нашивками з написом "Державна служба охорони" і назвою підрозділу.
... Читати далі »
Три кроки захисту прав споживачів Про права споживачів та їх захист написано немало. Та незважаючи на це, не зменшується кількість людей, які звертаються до юристів із запитаннями "що робити, якщо придбана ними річ виявилась неякісною, а продавець відмовляється її замінити чи повернути виплачені за неї гроші?" Всі знають, що законодавством України передбачено як гарантії якості товарів і послуг, які надаються громадянам, так і можливість їх захистити. Та чи багато людей знає куди звертатись і що робити, якщо вони потраплять у таку ситуацію? Призначення цієї статті полягає у тому, щоб: по-перше, розповісти людям про їхні права як споживачів (у т.ч. покупців, замовників тощо); по-друге, порадити що робити і куди звертатись для відновлення своїх порушених прав споживача. Отже, відповідно до ст. 3 Закону України "Про захист прав споживач
... Читати далі »