Український Національний Комітет

Діяльність(2007-2010)
Захиститись Бути здоровим Саморозвиватись Відпочивати Побутове
Зображення Файли Статті
Партія Контреліта
Категорії
Захиститись [19]
Бути здоровим [6]
Саморозвиватись [0]
Відпочивати [0]
Побутове [10]
S2 Омега
Пошук
Головна » 2011 » Жовтень » 3 » Що робити, якщо...Додому прийшла міліція
12:52
Що робити, якщо...Додому прийшла міліція

О пів на восьму ранку  до відомої журналістки Олени Білозерської прийшло четверо міліціонерів - обшукати її помешкання. З ними було двоє понятих: молодих студентів юрфаку, які нібито прогулювалися тихим провулком. Міліціонери навіть не дозволили журналістці зателефонувати адвокату: вона встигла лиш «маякнути». Причина обшуку: розміщення на сайті агентства "Поряд з вами" посилання на Youtube на ролик про спробу підпалу одного з київських офісів Партії регіонів.

Дивує? Чи навпаки,  були жертвою візитів  міліціонерів додому? Насправді, Ви маєте право не впускати правоохоронців до власного будинку, якщо вони не мають судового рішення. Як діяти?
1. Якщо до Вас у двері дзвонить особа в міліцейській формі, не відкривайте одразу двері. Це право Вам гарантується статтею 30 Конституції України. Кожному  гарантується недоторканність  житла. Не допускається проникнення до житла чи до  іншого володіння особи, проведення  в  них  огляду  чи   обшуку   інакше   як   за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних  випадках,  пов'язаних  із  врятуванням життя людей та  майна  чи  з безпосереднім  переслідуванням  осіб,  які підозрюються у  вчиненні  злочину,  можливи інший, встановлений законом, порядок проникнення  до  житла  чи  до  іншого  володіння особи, проведення в них огляду і обшуку".

2. Говоріть через вічко, вимагайте, аби особа розбірливо назвала своє прізвище, звання, пред’явила  службове  посвідчення та причину свого візиту. Під час розмови особа повинна говорити ввічливо.

3. Якщо причина візиту видається Вам підозрілою, і Ви маєте якісь побоювання, стверджуйте, аби міліціонер залишив Вам під дверима або у поштовій скриньці повістку про виклик до міліції.

4. Якщо міліціонер грубіянить, погрожує Вам, вимагає негайно відчинити двері, - поясніть, що згідно ж з тією 30 статтею Конституції, Ви маєте повне право не відчиняти дверей, і усі погрози є безпідставними.

5. Якщо міліціонер не заспокоюється, продовжує погрожувати, намагається пошкодити Ваші двері: телефонуйте до «102» та повідомляйте, що у Ваше помешкання незаконно вламуються невідомі особи (адже міліціонер може виявитися «липовим»). Також дзвоніть сусідам, аби вони на власні очі побачили дії правоохоронця: тоді вони зможуть підтвердити  Ваші слова.

І лиш у випадку, якщо правохоронець має рішення суду, він може увійти у Ваше помешкання. Олена Білозерська говорить: якщо міліціонери хочуть зробити обшук у Вашому помешканні, отримати рішення суду їм легше, ніж роздрукувати аркуш з принтера. Тому якщо до Вас прийшли вже з готовим рішенням, необхідно зателефонувати адвокату, перш ніж відкривати двері правоохоронцям та комусь, хто після фрази: «До мене прийшла міліція» одразу почне писати про це в інтернеті. «Розголос - наш головний і єдиний захист. Якщо вас одразу після візиту чи обшуку забирають на допит (вони полюбляють робити саме так), вимагайте, щоб вам залишили повістку. Це юридичний документ, у якому написано, куди, на котру, до кого і в якості кого, і по якій справі вас викликають. Вона потрібна для того, щоб ви просто не зникли. Не бійтесь з першої хвилини здіймати бучу і писати скарги. Менти роблять вигляд, що цього не бояться, але насправді бояться дуже. Криками про репресії щосили заганяйте цю владу у міжнародну ізоляцію. Коли ця загроза стане реальною, репресії припиняться», -радить Олена.

Також Українська Гельсінська спілка з прав людини розробила відеотренінг: "Як убезпечитись від протиправних дій міліції".


 
Оксана Піддубна,
Свідомо

Категорія: Захиститись | Переглядів: 1471 | Додав: unk | Теги: міліція, Додому | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

©2008-2010. УНК.