Український Національний Комітет

Діяльність(2007-2010)
Захиститись Бути здоровим Саморозвиватись Відпочивати Побутове
Зображення Файли Статті
Партія Контреліта
Категорії
Екологія [9]
Політика [53]
Псевдосвята [13]
Мовне питання [25]
Історія і традиції [22]
Псевдонаціоналісти [24]
Світова деградація [34]
Лібералізм, демократія, толерастія
Українська деградація [39]
етноцид та зомбування
Інформаційна безпека [22]
Сепаратизм і 5 колона [35]
Книги,фільми і музика [26]
S2 Омега
Пошук
Головна » Статті » Екологія

Під Рівним зводять перше в Україні екологічне котеджне містечко
Екологічне житло стає все більш популярним в Україні. Солом’яні будинки вже є, зокрема, у Київській, Житомирській, Одеській, Херсонській, а також Полтавській областях. А в селі Радиславка, що за 12 кілометрів від Рівного, зводять перше в Україні екологічне котеджне містечко. Тему продовжує наш кореспондент Валентин Сімчук.

 Глина, солома, дерево – такі складові будинку майбутнього. І якщо, на перший погляд, ці будівельні матеріали здаються ненадійними, то фахівці стверджують: будинок зможе простояти сто і більше років. При цьому йому не страшні ні погодні умови, ні гризуни. Рівнянин Юрій Муляр уже добудовує свій еко-будинок. До цього його спонукала власна житлова проблема і різке подорожчання житла.

 «Ідея така: будинок має бути екологічно чистим, максимально зведеним з місцевих матеріалів, має бути енергоефективним і дешевим. А після того, як він відслужить нормативний строк, має так розібратись, щоб не було шкоди для навколишнього середовища», – каже він.

 А ще в солом’яному будинку можна буде не тільки економити газ та електроенергію, а й забути, що таке алергія, адже всі матеріали місцеві, екологічно чисті і, що не менш важливо, важкозаймисті.

 Вартість зведення такого будинку, порівняно, невелика. Зокрема, квадратний метр еко-житла в середньому складає 300 доларів США, а побудувати його можна менше, ніж за місяць.

 У найближчій перспективі в селі Радиславка, що в Гощанському районі, з’явиться ціле еко-містечко з 56 котеджів. Під цей проект сільрада виділила понад 7 гектарів землі. А бажаючих вступити у кооператив вже понад 30 осіб. Єдина проблема – це отримання дозволів, адже згідно з чинним законодавством, солому поки що не визнано будівельним матеріалом.
 

Джерело: ТОВ ТРК «Радіо-Ера»

Джерело: http://www.day.kiev.ua/3028326
Категорія: Екологія | Додав: unk (28.10.2011)
Переглядів: 732 | Теги: котеджі, екобудинок, містечко, Рівне | Рейтинг: 0.0/0
Bookmark and Share

©2008-2010. УНК.