Український Національний Комітет

Діяльність(2007-2010)
Захиститись Бути здоровим Саморозвиватись Відпочивати Побутове
Зображення Файли Статті
Партія Контреліта
Категорії
Екологія [9]
Політика [53]
Псевдосвята [13]
Мовне питання [25]
Історія і традиції [22]
Псевдонаціоналісти [24]
Світова деградація [34]
Лібералізм, демократія, толерастія
Українська деградація [39]
етноцид та зомбування
Інформаційна безпека [22]
Сепаратизм і 5 колона [35]
Книги,фільми і музика [26]
S2 Омега
Пошук
Головна » Статті » Мовне питання

Утиски українських патріотів Кубані

Всім тут на Україні відомо, що в сусідній Росії українській діаспорі не лише не забезпечують законних прав, але й всіляко їх утискають. Результати моніторингу, проведеного Міносвіти України на основі офіційних і неофіційних даних щодо задоволення прав українців у Росії, м’яко кажучи, невтішні. Ось тільки деякі статистичні факти, оприлюднені заступником міністра освіти Павлом Полянським. В Україні на сьогодні налічується 983 дитсадки з російською мовою виховання, у яких 164 тисячі малюків. У Російській Федерації не виявлено жодного (!) україномовного садочка. В Україні 1199 шкіл з навчанням російською мовою, у Росії стільки, скільки й дитячих садків, тобто немає зовсім (!). В Україні в 1755 школах вивчають одночасно і українську, і російську мови, у Росії таких шкіл не існує. На сьогодні російською мовою навчається в Україні 779423 учні, у Росії немає білінгвальної школи чи бодай класу. Загалом російську мову в Україні в тій чи іншій формі вивчають 1 мільйон 292 тисячі 518 дітей. У вищій освіті ситуація така сама. В українських вузах 1–2 рівня акредитації сьогодні російською мовою навчається 59 тисяч 656 осіб, а у вишах 3–4 рівня акредитації – 395 тисяч 186. Українською мовою в Росії не навчається жоден студент.

Вцілому ж здійснюється колосальний тиск на все українське, зачистка освітньо-гуманітарного простору. Так, в української громади було відібрано приміщення Українського освітнього центру у Москві. Ппопри всі запевнення місцевої влади у вирішенні цієї справи, ситуація від квітня ніяк не вирішується.

Аналогічні московській        ситуації трапляються і в усіх інших частинах Росії, де я численні українські громади. Зокрема, нам стало відомо про факти боротьби з вільним розвитком українського слова на Кубані.  Ще раніше виникла була така ідея зібрати українські книги, підручники мови, словники і мультимедійні диски з українськими фільмами і піснями для кубанців, які не хочуть забувати мову своїх предків. Ця ініціатива належала кільком членам "Українського клубу в Росії", який створили користувачі колишнього сайту «Українці.ру (ukrajnci.ru) і де розпочалося активне і жваве спілкування між російськими українцями і їхніми співвітчизниками на Батьківщині. Теми, що обговорювались на сайті, одразу привернули увагу багатьох кубанців, які не забули свого коріння, пам’ятають історію переселення своїх родин з України на Кубань і тому сьогодні усвідомлюють себе українцями. Ця акція була розрахована насамперед на кубанських дітей, які хоч частенько чують кубанську балачку (місцевий діалект української мови) в своїх родинах, але позбавлені можливості навчитися літературної мови, читати і писати українською, їхні батьки також не вчили мову у школах і не читали творів українських класиків. Тому подарунки із України були б однаково корисні як дітям, так і дорослим. Ще одна мета цього заходу була - зламати стереотип місцевого населення, нібито кубанська балачка – мова неписьменних і малограмотних людей, тому слід її уникати. Напроти, українські книги, підручники мови і навіть CD з українськими піснями й DVD з мультиками і фільмами мали б показати маленьким кубанцям і їхнім батькам, що рідна мова предків – це сильна, повноцінна, самодостатня мова того народу, до якого вони історично належать. Відтак організатори в Україні збирали підручники української мови, букварі для дітей, російсько-українські і українсько-російські словники, розмовники, самовчителі, книжки для маленьких діточок, українську класику і сучасну українську літературу, ліцензійні аудіо-книги, диски із українською музикою та  фільмами, мультфільмами українською мовою.

Проблеми в українських патріотів Кубані почалися тоді, коли книжки почали надходити реально. На одному з маловідомих українофобських сайтів (хоча це визначення неточне — в Росії всі ЗМІ українофобські) появився донос-інтерв'ю керівника так званої Ростовської української міської національно-культурної автономії. Де обвинуватив сайт та на той час його редактора Коломійця в екстремізмі, спробах приєднати Кубань до України з допомогою дитячих книжечок та підтримці уряду Ющенка (саме так!). Спільнота сайту, зрозумівши, що почалася «охота на відьом», усунула Коломійця з посади адміністратора на місяць. Тим не менше, 19 квітня 2009 року сайт було «прикрашено» табличкою, що він є на реконструкції. Самого Ігоря Коломійця та інших патріотів почала переслідувати ФСБ, висуваючи звинувачення в екстремізмі.

Тут ще варто сказати про вже згаданий сайт «Українці. Ру». Сайт був унікальним утворенням на території українсько-російського інтернету. За порівняно короткий строк — осінь-весна 2009 року сайт став відомим ресурсом з української та кубанської тематики, багато уваги надавалося складним міждержавним відносинам України та Росії. Цікаво, що за цей час сайт став складним саморегулюючим механізмом, де на однакових правах працювало 8 адміністраторів-однодумців з різних куточків України та Росії. Поступово сайт перейшов у власність-управління Українського клубу в Росії (клубUA).

Наразі патріоти Кубані відновили свій сайт за адресою http://ukrajnci.org/ І далі роблять свою благородну місію.

В свою чергу ми будемо відслідковувати події щодо переслідування українських патріотів на Кубані і будемо про це  інформувати відвідувачів нашого сайту.

Андрій Климчук

Голова УНК – Рівне (РОМГО «РМК»),

М. Рівне
Категорія: Мовне питання | Додав: unk_rv (29.07.2009)
Переглядів: 1598 | Рейтинг: 0.0/0
Bookmark and Share

©2008-2010. УНК.