Український Національний Комітет

Діяльність(2007-2010)
Захиститись Бути здоровим Саморозвиватись Відпочивати Побутове
Зображення Файли Статті
Партія Контреліта
Категорії
Діяльність [56]
Оголошення [4]
S2 Омега
Пошук
Головна » 2009 » Жовтень » 7 » УНК проти підпорядкування Музею "Тюрма на Лонцького" СБУ
15:48
УНК проти підпорядкування Музею "Тюрма на Лонцького" СБУ

Ми теж підписались під даним зверненням:

"Провідні львівські науковці, історики та громадські діячі виступили з відкритим зверненням до керівництва держави, СБУ та міської влади Львова, в якому виступили проти створення Музею «Тюрма на Лонцького» під егідою Служби безпеки України.

«Не можна допустити, щоб творення концепції музею та його діяльність залежали від політичних чинників, ідеологічної орієнтації та особистих поглядів людей, які можуть обіймати вищі державні посади. Єдиний спосіб уникнути цього - вивести музей з підпорядкування Служби безпеки України», –йдеться у листі.

На думку підписантів, "саме місто Львів, володіючи великим культурним потенціалом і тривалими міжнародними зв’язками, повинно бути основним ініціатором і засновником такого музею. Саме львівська громада є надійним гарантом створення та стабільної діяльності вищеназваної установи."

Подаємо повний текст листа.

"В Україні розпочали реалізовуватися проекти, що стосуються історичної пам’яті, вивчення історії та вшанування жертв людиноненависницьких режимів. Не може не тішити початок конкретних дій державної та місцевої влади щодо створення меморіальних музеїв та науково-дослідницьких центрів.


Однак, наукові кола, як українські, так і закордонні, та громадськість Львова стурбовані ситуацією, що виникла навколо створення у місті меморіального музею "Тюрма на Лонцького" – науково-дослідницької установи, що покликана досліджувати історію репресій та злочинів проти людства, спрямованих проти українського, польського, єврейського та інших народів Галичини, Волині, Закарпаття і Буковини у часи між Першою і Другою Світовими війнами, в часи радянської і нацистської окупацій та у післявоєнний період.

Приміщення колишньої тюрми на Лонцького є місцем трагедії для багатьох тисяч мешканців Львова. Це місце свідчить, що у ХХ столітті тоталітарні та авторитарні режими "мотивували" знищення людей за расовими, етнічними, політичними, соціальними, релігійними "причинами", спрямовуючи свої репресії та злочини проти різних груп людей, приводячи до бруталізації суспільства та його занепаду. Колишня тюрма на Лонцького – це місце, яке є символом трагічної історії Львова у ХХ столітті, тому важко переоцінити його важливість для громади міста.

Стурбованість викликає той факт, що музей засновується як структурний підрозділ Служби безпеки України. Важливою є готовність Служби безпеки України сприяти творенню музею, насамперед через відкриття доступу до архівних матеріалів. Така відкрита співпраця є знаковою зміною у розвитку української держави. Проте не можна допустити, щоб творення концепції музею та його діяльність залежали від політичних чинників, ідеологічної орієнтації та особистих поглядів людей, які можуть обіймати вищі державні посади. Єдиний спосіб уникнути цього - вивести музей з підпорядкування Служби безпеки України.

Музей "Тюрма на Лонцького" буде важливим чинником в утвердженні Львова як європейського міста та України як європейської держави. Меморіал має стати місцем зустрічей, взаєморозуміння та усвідомлення минулого. Саме тому місто Львів, володіючи великим культурним потенціалом і тривалими міжнародними зв’язками, повинно бути основним ініціатором і засновником такого музею. Саме львівська громада є надійним гарантом створення та стабільної діяльності вищеназваної установи. Держава повинна всебічно підтримувати такі ініціативи територіальних громад, допомогти Львову у створенні Музею та сприяти його становленню і розвитку.

Переконані, що тільки шляхом найширшого залучення громадськості, включно з експертами, науковцями та дослідниками, можна створити перший в Україні Меморіальний музей–в’язницю "Тюрма на Лонцького" – важливий науково-дослідницький та освітній центр, місце вшанування пам’яті жертв, які страждали та загинули на цьому місці."




Джерело: http://ngo.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=3118:-q-q-&catid=17:s-&Itemid=2
Категорія: Діяльність | Переглядів: 631 | Додав: unk | Теги: УНК, Лонцького, тюрма, підписи | Рейтинг: 0.0/0
Bookmark and Share

©2008-2010. УНК.